Wdrażanie systemów ERP

Prowadzicie Państwo firmę, lecz jednocześnie zdążyliście zauważyć, że wiąże się to z poświęcaniem zachodzącym w jej obrębie procesom zbyt dużej ilości czasu, a nierzadko również ponoszeniem dużych kosztów? Rozwiązaniem tego typu sytuacji może być zarządzanie przedsiębiorstwem przy wsparciu odpowiedniego oprogramowania. Jego dostarczenie, podobnie jak usługę wdrożenia ERP, swoim Klientom oferuje firma ARKomp.

Naszym podstawowym kierunkiem działalności jest wdrażanie systemów ERP – oprogramowania najnowszej generacji przeznaczonego do kompleksowego zarządzania firmami oraz instytucjami. Na implementację systemu ERP składają się: analiza przedwdrożeniowa, prace szkoleniowe i wdrożeniowe oraz integracja z zewnętrznymi systemami. Przystąpienie do prac poprzedzamy analizą przedwdrożeniową, która pozwala określić bieżącą sytuację i sformułować wymagania biznesowe firmy. Umożliwia ona zaprojektowanie optymalnych zmian i procesów docelowych w zakresie konfiguracji, definicji i dostosowań oprogramowania ERP. Zapewnia także efekt końcowy identyczny z oczekiwaniami klienta. Po analizie następuje etap wdrożenia, polegający na konfiguracji i parametryzacji systemu, szkoleniu użytkowników oraz zasileniu systemu danymi.

Na czym polega wdrożenie ERP?

Enterprise Resource Planning to systemy takie, jak np. enova, które tworzone są w sposób uniwersalny, umożliwiający korzystanie z nich w firmach z różnych branż – małych i dużych. Dzięki nim możliwe jest stałe gromadzenie i przetwarzanie istotnych dla funkcjonowania wybranych działów przedsiębiorstwa danych, by następnie mogły one zostać wykorzystane w celu skuteczniejszego zarządzania oraz planowania kolejnych operacji. Wdrożenia ERP, które oferujemy swoim Klientom, mają na celu dopasowanie wybranych przez nich modułów do specyfiki prowadzonej przez nich działalności. Gwarantuje to pełne wykorzystanie możliwości systemu ERP we wszystkich obszarach działalności firmy. Jako zespół doświadczonych specjalistów podchodzimy do swoich działań kompleksowo, rozpoczynając wdrożenie ERP od wykonania wnikliwej analizy przedwdrożeniowej. Ma ona na celu przede wszystkim trafne określenie celów biznesowych, które w przyszłości zamierzają osiągnąć nasi Klienci i dopasowanie do ich potrzeb i wymagań oprogramowania.

Koszt wdrożenia ERP i czynniki wpływające na jego wysokość

Przeprowadzając wdrożenie ERP, za każdym razem staramy się świadczyć tę usługę w taki sposób, by cały proces przebiegał maksymalnie sprawnie i bezproblemowo, tzn. bez zbędnych zakłóceń oraz przerw w funkcjonowaniu firmy. W wyniku tego nasi Klienci otrzymują natomiast potrzebne im narzędzia do łatwiejszego i sprawniejszego zarządzania swoimi przedsiębiorstwami. Warto przy tym podkreślić, że zachętą dla wielu z nich do skorzystania z oferty ARKomp jest fakt, iż zapewniamy indywidualne podejście do ustalania wysokości ceny świadczenia usług związanych z ERP. Koszt wdrożenia oprogramowania zależy bowiem m.in. od tego, z jakiej wielkości firmą mamy do czynienia oraz w jakich obszarach jej działalności ma funkcjonować system ERP. Po zakończeniu procesu wdrożenia zapewniamy wsparcie wszystkim użytkownikom enova.

FAQ

Co to system ERP?

System ERP jest nowoczesnym oprogramowaniem wspierającym zarządzanie przedsiębiorstwem w zakresie wielu obszarów, takich jak kadry i płace, ewidencja czasu pracy, finanse i księgowość, obieg dokumentów, gospodarka magazynowa, logistyka, ewidencja sprzedaży i wiele innych. Interfejs systemów ERP zazwyczaj podzielony jest modułowo i dostosowany zarówno do potrzeb, jak i obszaru działania użytkownika.

Przykłady systemów ERP

Najpopularniejszym i najstarszym systemem ERP jest dobrze znane oprogramowanie Symfonia. Jednak ma ono wielu godnych i zdecydowanie nowocześniejszych następców, takich jak chociażby enova365 – oprogramowanie oparte na rozwiązaniach Microsoft.NET. Systemy ERP tworzone są przez czołowych, światowych producentów oprogramowania, m.in. Oracle, Comarch, czy Kinetic.

Czym kierować się przy wyborze systemu ERP?

Przy wyborze systemu ERP należy przede wszystkim wziąć pod uwagę zakres działania przedsiębiorstwa, jego potrzeby oraz rozmiar. Ponieważ systemy ERP różnią się między sobą w zakresie różnych funkcjonalności, nasi specjaliści zawsze pomagają wybrać rozwiązania optymalne i pomocne w zarządzaniu Państwa przedsiębiorstwem.

Ile kosztuje system ERP?

Ceny poszczególnych systemów ERP różnią się między sobą i uzależnione są zarówno od producenta, jak i rozbudowania samego systemu. Koszt systemu ERP uzależniony jest od wielkości przedsiębiorstwa, jego branży, liczby użytkowników, przeciętnej liczby faktur obsługiwanych w ciągu miesiąca i szeregu innych czynników, dlatego za każdym razem ofertę wyceniamy indywidualnie.

Jak wygląda proces wdrożenia systemów ERP?

Proces wdrożenia systemów ERP zawsze przebiega na kilku, aczkolwiek za każdym razem takich samych etapach. W pierwszej kolejności są to konsultacje z klientem, które analizują procesy zachodzące w firmie i pozwalają nam oszacować koszty wdrożenia ERP w oparciu o Państwa indywidualne potrzeby. Na tym etapie dostosowujemy moduły systemu ERP do zakresu prowadzonej przez Państwa działalności. Następnie przechodzimy do etapu wdrożenia właściwego, w którym instalujemy oprogramowanie i szkolimy Państwa pracowników.