VMware

VMware to jeden z liderów w branży, który upraszcza działania infrastruktury IT w firmie. Programy, które dostarcza, pozwalają na wirtualizację zasobów informatycznych przedsiębiorstwa. VMware tworzy przystępne środowisko komputerowe oraz powoduje, że praca w firmie staje się jeszcze bardziej wydajna. Zautomatyzowanie poszczególnych operacji pozwala szybciej zarządzać całym otoczeniem IT.   Unowocześnia zarządzanie centrum przetwarzania danych, przez co możliwe jest obniżenie kosztów operacyjnych oraz nakładów inwestycyjnych.

 VMware dostarcza aplikacje, które służą do wirtualizacji:

  • Serwerów – dzięki tym rozwiązaniom, możliwe jest uruchamianie więcej niż jednego systemu operacyjnego w danym momencie. Programy, w oparciu o platformy, pozwalają uruchamiać aplikacje z różnych systemów na jednym serwerze, kopiować oraz przenosić dane, bez przerywania pracy serwera.
  • Sieci – za pomocą stworzonych sieci wirtualnych, o tych samych właściwościach, co sieci fizyczne, można uzyskać większą niezależność od sprzętu. Pozwala to na szybkie przydzielanie zasobów firmy, automatyczną konserwację starych oraz nowych informacji, bez przerw w działaniu. Sieci umożliwiają monitorowanie jakości i bezpieczeństwa.
  • Aplikacji – jest to podniesienie jakości działań świadczonych przez te aplikacje. Poprzez wirtualizację platform biznesowych możliwe jest zapewnienie większej dostępności, szybkości oraz elastyczności świadczonych usług. Jest to również duże ułatwienie w przywracaniu ich po awarii.
  • Pamięci masowej – bez konieczności nabywania dodatkowych modułów, zwiększa się wydajność dostępnego miejsca oraz jego wykorzystanie. Jest to model intuicyjny dla administratorów systemu, który wydłuża czas działania aplikacji i obniża wymogi dotyczące sterowników. Dzięki temu zarządzanie zasobami pamięci masowej jest o wiele prostsze.

Zastosowana technologia pozwala zachować ciągłość w procesach biznesowych oraz minimalizować ryzyko utraty zasobów. To wszystko sprawia, że działania podjęte w ramach urządzeń sieci, zyskują na większej niezależności. Programy operacyjne są dostępne również w chmurze. VMware świadczy usługi, które są dostępne w dowolnym miejscu z dowolnego urządzenia. Firma nieustannie dostrzega nowe możliwości rozwoju i w sposób niekonwencjonalny przekształca sektor IT, przez co gwarantuje niezawodną możliwość rozwoju dla każdej firmy.

VMware – wdrożenie oprogramowania w firmie z uwzględnieniem potrzeb jego użytkowników

Krótko scharakteryzowane przez nas powyżej zalety mogą skutecznie zachęcić do tego, by osobiście przekonać się o tym, jak bardzo skuteczne może być usprawnienie infrastruktury IT w przedsiębiorstwie dzięki narzędziom VMware. Wdrożenie ich to jednak proces, który mniej zaznajomionym z informatyką osobom może sprawić pewne problemy. Pomyśleliśmy jednak o wszystkich swoich Klientach, dlatego w ARKomp oferujemy profesjonalną pomoc każdemu, kto zdecyduje się skorzystać z naszych usług. Jeżeli więc zdecydują się Państwo na zakup tego rozwiązania, chętnie udzielimy swojego wsparcia na początkowym (i nie tylko) etapie użytkowania. Wdrożenie VMware razem z nami przebiega o wiele sprawniej oraz daje gwarancję korzystania ze wszystkich jego zalet. Jesteśmy doświadczonymi specjalistami, a wdrożenia z nami przebiegają bez problemu. Nie ma dla nas przy tym znaczenia, jaki jest profil działalności firmy, która decyduje się powierzyć nam wdrożenie VMware w jej infrastrukturze informatycznej.