Microsoft

Microsoft działa w branży nowych technologii od 1978 roku. Dostarcza produkty i usługi, ułatwiające komunikację i pracę, konsumentom indywidualnym oraz biznesowym na całym świecie. Firma jest uznanym na całym świecie ekspertem. Zdobywa nagrody zarówno dla producentów za swoje rozwiązania produktowe, jak i dla pracodawców za sposób prowadzenia firmy i rozwój marki.

  • Windows Server to system o skali globalnej. Jego najnowsze funkcje dotyczą wirtualizacji i zarządzania pamięcią masową, siecią, platformą aplikacji, sieci web oraz wielu innych. Rozwiązanie zorientowane jest na wydajność pracy serwerowych aplikacji, a także wykorzystanie potencjału centrów przetwarzania danych. Jest łatwe we wdrożeniu i przyjazne dla użytkownika, zwiększa dynamikę firmy, zapewniając przy tym ochronę najważniejszych informacji.
  • Windows to system operacyjny przeznaczony dla komputerów osobistych, serwerów czy urządzeń dotykowych. Najnowszą w pełni dotykową wersją jest system Windows 8.1 przeznaczony dla komputerów klasycznych, laptopów, smartfonów oraz tabletów. Jest to jeden ze sztandarowych produktów oferowanych przez Microsoft. System ma unikalną formę – okienka, o zawartości których decyduje użytkownik, dlatego na ekranie startowym mogą pojawić się ulubione strony internetowe, zdjęcia czy aplikacje.
  • Microsoft Office to pakiet aplikacji służących do obsługi typowych zadań biurowych tj. edycja tekstu, wykonywanie obliczeń, kalkulacji, a także obsługa baz danych. Jest to jedno z kluczowych rozwiązań proponowanych przez Microsoft, powszechnie używane do wspierania komunikacji i produktywności przedsiębiorstw. Z pomocą tego narzędzia, możliwe jest tworzenie dokumentów, arkuszy kalkulacyjnych czy projektów.
  • Office 365 to usługa w chmurze, która zawiera znane aplikacje do obsługi zadań biurowych. Dzięki nowoczesnemu rozwiązaniu jakim jest chmura, użytkownik ma dostęp do aplikacji z każdego miejsca posiadającego dostęp do Internetu. Jednocześnie jest to bezpieczny sposób na współdzielenie, udostępnianie plików współpracownikom oraz edytowanie ich w czasie rzeczywistym. Pozwala to utrzymać odpowiednie dla realizacji projektów tempo, a także wydajniej zarządzać pracą. Dotykowa obsługa aplikacji umożliwia udostępnianie plików pakietu Office 365 z poziomu dowolnej przeglądarki. Microsoft zaprojektował usługę z myślą o komputerach stacjonarnych, tabletach oraz smartfonach.
  • Microsoft SQL to baza danych, która zapewnia pakiet narzędzi i technologii, pomagających w uzyskaniu maksymalnej korzyści z posiadanych danych. Dzięki ich zaszyfrowaniu, utrzymany jest najwyższy poziom zabezpieczenia. Ten nowoczesny system odznacza się wysoką wydajnością i skalowalnością, a dodatkowo pozwala rozporządzać danymi najwyższej klasy dla szerokiego spectrum aplikacji.
  • Windows Server Azure to platforma zintegrowanych usług w chmurze firmy Microsoft, w której skład wchodzą magazyny, aplikacje, dane i sieci. Jej unikatowość polega na łączeniu usług IaaS (infrastruktura jako usługa), a także PaaS (platforma jako usługa), co zapewnia wysoką wydajność. System Azure przechowuje dane i tworzy kopie zapasowe. W razie potrzeby, odzyskuje je sprawniej i ekonomiczniej niż inne rozwiązania. System Azure można łatwo skalować, w zależności od aktualnych potrzeb firmy. Dzięki platformie można jeszcze prościej budować aplikacje, sięgające zarówno do zasobów lokalnych, jak i do chmury.